Zastanawiasz się po co właściwie potrzebna ci strona internetowa? Do tej pory radziłeś sobie bez niej i nie widzisz powodu by to zmieniać.
Oczywiście istnieje prawdopodobieństwo że prowadzisz tak niszowy lub tak znany biznes że bez strony internetowej możesz przebierać w zleceniach. Jeśli jednak tak nie jest, konkurencja jest silna a ty chciałbyś rozwijać swój biznes MUSISZ być on-line. I nie chodzi tu tylko o posiadanie strony na facebooku czy Instagramie. Potrzebujesz strony i to dobrej strony.

Oto 5 powodów dla których musisz mieć profesjonalną stronę internetową:

1.Wiarygodność i zaufanie
Czytelna i aktualna strona internetowa pomaga kreować wizerunek firmy w internecie. Wielu klientów każdy zakup poprzedza dokładnym badaniem możliwych opcji. I większość zaczyna od wyszukania tego w internecie. Jeśli więc nie znajdzie tam twojej strony skorzysta z usług konkurencji. Procent odwiedzin stron z urządzeń mobilnych stale rośnie więc jeśli twoja strona nie będzie responsywna stracisz kolejnych klientów!

2.Profesjonalny wizerunek
Zastanawiałeś się ile osób rezygnuje ze skorzystania z usługi bo firma nie ma strony? Wiele osób rezygnuje z zakupu gdy w odpowiednio krótkim czasie nie znajdzie tego czego szuka. Nawet jeśli potencjalny klient znajdzie twoją stronę ale twoja strona będzie nieczytelna, nie wzbudzi jego zaufania i nie znajdzie tego co go interesuje skorzysta z usług konkurencji. Ludzie cenią swój czas i nikt nie chce go tracić na szukaniu ukrytych na kiepskich stronach informacji.

3. Social media to nie wszystko
Masz fun page lub konto na Instagramie i to wydaje się wystarczać. Wszystko jest bezpłatne więc po co Ci inwestycja w stronę internetową? Przede wszystkim godzisz się na niepewność. Wszystko co publikujesz w social media możesz w każdej chwili stracić i nie jest to twoje. Wszystko co publikujesz na facebooku jest własnością facebooka. Wystarczy że zostaniesz zbanowany (bo np. facebook może zamknąć twoją stronę bez żądnego ostrzeżenia) i nawet jeśli będzie to bezpodstawne, zanim to wyjaśnisz minie dużo czasu.

4. Pełna kontrola
Nie masz wpływu na działanie serwisów społecznościowych. Wystarczy zmiana algorytmu i tracisz zasięgi. Musisz albo zainwestować w reklamę albo pogodzić się z ograniczeniem odbiorców. Nie rezygnuj z social mediów. Niech twoja strona będzie centrum twojego wizerunku online, do którego trafiać będą klienci z social mediów.

W social media nie jesteś właścicielem więc nie kontrolujesz tego co może się stać z treścią twojej strony. Na swojej stronie to Ty zarządzasz treścią, sposobem wyświetlania i całą jej zawartością oraz wyglądem.

5. Łatwy kontakt
Twoja strona dzięki formularzowi kontaktowemu zapewni klientowi możliwość skontaktowania się z tobą przez 24godziny na dobę. Nie ograniczy też twojego zasięgu wyłącznie do użytkowników mediów społecznościowych. Będziesz mógł stworzyć listy malingowe i łatwo nimi zarządzać by komunikować się ze swoimi klientami.